ODLIČNOM ODBRANOM DO NOVIH BODOVA

U 2. kolu 1. MRL Zapad, košarkaši Ivanjice savladali su ekipu Priboja rezultatom 74:64 (16:23, 24:15, 19:10, 15:16).

Osim prve četvrtine, gde gosti na krilima raspoloženog organizatora igre Ćirovića (16 poena u prvom kvartalu) prave opipljivo vođstvo, košarkaši Ivanjice pokazali su odličnu igru i još jednom pokazali da nisu zalutali u ovaj rang takmičenja. Lišeni pomoći kapitena Davidovića koji je zbog povrede noge izostao sa ovog meča, Ivanjičani jesu imali napadačkih problema, ali sve je to anulirano sjajnom defanzivom, te je Priboj ne računajući uvodnih 10 minuta igre , positigao svega 41 poen.

U drugoj četvrtini, iskusni triling Pajević-Bakračlić-Tošić pravi razliku na oba kraja parketa, a poluvreme se kruniše mini serijom Veljka Karapandžića od 5 vezanih poena u poslednjem minutu i Ivanjica prvi put vodi, 40:38. Treća četvrtina je prelomila ovaj meč, Ivanjičani su zaključali prilaz svom košu, Bakračlić i Pajević pogađaju spolja, Bolović se ističe na oba kraja terena, Karapandžić nastavlja u ritmu sa kraja prvog poluvremena i nakon 30 minuta igre, razlika je dvocifrena (59:48). U poslednjoj deonici, činilo se kao da su obe ekipe ostale bez goriva u rezervoaru, što ne mora da čudi, obzirom da se igralo vrlo tvrdo i u jakom intezitetu u prethodnim četvrtinama, Pribojci ne uspevaju da razliku spuste ispod 8 razlike, te naši momci rutinski privode meč kraju i ostaju sa maksimalnim učinkom nakon drugog kola.

Strelce su predvodili najiskusniji, Bakračlić je ubacio 21 poen, a u izostanku Davidovića, kapitensku ulogu preuzeo je Pajević, koji je dodao 19, a posebno treba napomenuti njegovu odbrambenu ulogu, gde je još jednom pokazao da su godine samo broj i da njegov bogati košarkaški CV nije slučajno nastao.

OKK Ivanjica: Karapandžić V. 12, Stojanović, Knežević, Tošović, Bolović 11, Pajević 19, Tošić 9, Karapandžić A, Bradić 2, Bakračlić 21, Borisavljević, Dragićević.

U sledećem kolu gostujemo Studentu iz Bajine Bašte sa kojim smo ove sezone već jednom odmerili snage u kup utakmici, gde smo slavili, a pre toga u utorak 20.10. u drugoj kvalifikacionoj kup utakmici, stiže nam superligaš Novi Pazar.