POBEDA U NEIZVESNOJ ZAVRŠNICI NA SPRSKOLIGAŠKOJ PREMIJERI

Košarkaši Ivanjice uspeli su da savladaju ekipu Loznice na neugodnom gostovanju u hali “Lagator” u okviru 1. kola 1. MRL zapadne Srbije rezultatom 74:76 (18:16, 24:17, 16:21, 16:22).

Izabranici trenera Duška Jaćovića uspeli su u drugom poluvremenu da koriguju greške iz prvih 20 minuta meča i u nezivesnoj završnici zabeležili su prve bodove ove sezone Neorganizovanom igrom u napadu naši momci nisu uspeli da odgovore ekipi Loznice na zonsku odbranu kojom su iznenadili sredinom prve četvrtine, dok na drugoj strani terena odbrana linije za tri poena gotovo i da ne postoji, a iskusna ekipa kakva je Loznica koristi svaku hendikep situaciju i na odmor odlaze sa prednošću od 9 poena. U nastavku igre, znatno bolja igra na obe strane terena naših prvotimaca, ali Loznica i dalje kontroliše rezultat. Krajem trećeg kvartala Marojević poentira za plus 8 što Jaćovića primorava da zatraži minut odmora. Nakon toga, četiri vezana poena Tošovića, zicer Bakračlića i Ivanjica je na -2, najbliži zaostatak od sredine prve četvrtine, da pauzu između dve poslednje četvrtine, odlazimo sa deficitom od 4 poena. Poslednju četvrtinu bolje otvaraju domaći, gde na nekih 7 minuta do kraja meča imaju +8, činilo se da će meč rutinski privesti kraju, ali kao da su iskusni Lozničani ostali bez snage, Davidović i Bakračlić vezuju poene, domaći su bezidejni u napadu i Ivanjica stiže na jedan poen zaostatka. Na dva minuta do kraja meča, naši momci dolaze i do vođstva, prvog na meču. Bacanja kapitena Davidovića donose minimalno vođstvo Ivanjičana, a na minut i po do kraja Dejan Bolović ispostaviće se i rešava pitanje pobednika, trojka za plus 4, u narednom napadu požrtvovanost u odbrani je rezultovala faulom jednog domaćeg igrača i Bolović sa dva penala donosi +6. Narednih nešto više od minut je trajalo kao večnost za sve aktere i sve simpatizere ovih klubova. Na jednoj strani, raspucali su se domaći koji šutevima hvataju priključak, dok do tada skoro nepogrešivi Davidović sa linije penala počinje da promašuje, od gotovog veresija, malo je falilo. Na 10 sekundi do kraja samo +1 za Ivanjičane, Davidović polovičan sa linije za slobodna bacanja, +2, poslednji napad Loznice zbacio je kamen sa srca naših igrača i poslao ceo plen u Ivanjicu.

Poenterski najviše su se istakli kapiten ekipe Milan Davidović sa 27 poena, pratio ga je Nikola Bakračlić koji je dodao 21 ubačen poen.

OKK Ivanjica: Davidović 27, Knežević 2, Tošović 4, Bolović 15, Tošić 4, Karapandžić A, Bradić 3, Bakračlić 21, Borisavljević, Dragićević.

Treba istaći da je naša ekipa bila oslabljena za povređene Filipa Pajevića i Veljka Karapandžića, stoga ova velika pobeda na gostovanju dobija dodatno na težini. U sledećem kolu dočekaćemo uvek neugodnu ekipu Priboja, koja je u prvom kolu poražena u Kosjeriću od Crnokose. Utakmica je na programu narednog vikenda u hali Crnjevo u Ivanjici.